Rólunk

 

Műhelyünk a bolthoz hasonlóan a XIII. kerület Újlipótváros városrészében található. Csokoládéink mindig frissek, annyit gyártunk amennyit a következő napokban értékesíteni is tudunk. Belga és francia csokoládét és kiváló minőségű fűszereket használunk. Számunkra elsődleges fontosságú a minőségi és egészséges alapanyagok kiválasztása, valamint a korszerű módszerek alkalmazása.  Több száz recepttel kísérletezve válogattuk ki azokat amelyekből reméljük a legkülönlegesebbet és a leghagyományosabbat kedvelők is tudnak igazán finomat választani. Minden vásárló, megrendelő fontos számunkra.

Szaküzletünk széles kínálatával és szolgáltatásaival várja az érdeklődőket. Saját csokoládéink mellett általunk kiválogatott és nagyra becsült külföldi gyártók prémium termékeit is forgalmazzuk. Kóstolja meg nálunk például a Lindt, az Amadei, a Coppeneur csokoládégyárak nagyon finom, gyönyörű csomagolású termékeit. Igyon meg nálunk egy 100 Arabica kávéból készített IO espressot, vagy capuccinot. Kóstolja meg a kerületben nagyon gyorsan népszerűvé vált forró csokoládénkat, melyet nem édesítünk túl, belga étcsokiból firissen gőzölt tejjel készítünk és akár kardamonnal, vagy chilivel fűszerezve is kínálunk. 


Tények a csokoládéról

 

csokoládé egy kakaóbabból készített édesség. Elterjedten vékony lapokban, bonbonként vagy italként lehet fogyasztani. A csokoládé nahuatl indián nevéhez, a xocolatlhoz (ejtsd: sokolatl) hasonló hangzású névként került a világ legtöbb nyelvébe, amagyarba is.


Története

A Theobroma cacao (kakaófa) gyümölcse és a termésének magjai a kakaóbabok

Amerikában az aztékok már jóval az Európai hódítók előtt is itták a csokoládét. 1519-ben, amikor a spanyolok a mai Mexikóterületére érkeztek, Montezuma xocolatl-lal kínálta Cortést.

fűszeres ital alapanyagai kakaóvízfahéjánizschili és kukoricaliszt volt. Az 1500-as években Spanyolországnakkakaóbehozatali monopóliuma volt. Az ital receptjét titkosan kezelték, cukorral, fahéjjal, szerecsendióval illetve vaníliávalízesítve fogyasztották. Ausztriai Anna királynéXIII. Lajos francia király feleségeként hozta át a csokoládét SpanyolországbólFranciaországba.

1569-ben V. Piusz pápa a xocolatl-t olyan kellemetlennek találta, hogy az ital fogyasztását nem tekintette a böjtmegszegésének.

A forró csokoládét az 1600-as években kezdték inni Európában, II. Károly uralkodása idején (1660–85) vált divatos italláAngliában, az első csokoládét is kínáló londoni vendéglő, a Chocolate House1657-ben nyílt meg.

1687-ben a Francia Akadémia tudományos alapon meghatározta az optimális csokoládéreceptet.

Az első angol csokoládégyár Bristolban épült, 1728-ban. A szilárd csokoládét 1842-ben kezdte árulni a Fry csokoládégyár, mely később a ma is létező Cadbury cégbe olvadt.

holland C. J. van Houten 1828-ban feltalált kakaósajtológépe nagyban javította a csokoládéital minőségét: a készülék segítségével a kakaóbabból sikerült kivonni a nehezen emészthető zsíranyag egy részét.

A csokoládészeletet 1847-ben találták fel. A svájci Nestlé fivérek 1876-ban készítettek először tejcsokoládé-szeletet.

Rodolphe Lindt berni csokoládégyárában a termékek minőségének javítása érdekében új eljárásokat vezetett be, módosította a csokoládégyártásnál használt alapanyagokat és a főzési időket. 1880-ban felfedezte a mai élelmiszeriparban kenőgyúrásnak (vagy konsolásnak) nevezett csokoládéfinomítást, illetve a lágy fondant csokoládét.

 


Elérhetőség

Timmy Praliné Kft.

+30 411 9642